CF Villarreal pobił United z Manchesteru i zdobył puchar! Ogromne emocje w starciu finałowym zmagań Ligi Europejskiej!

Wielu futbolowych fanów wyczekuje na rozgrywki finałowe najpopularniejszych turniejów i żadnym sekretem to nie jest. Już niedługo będą startować Mistrzostwa Europy, co znaczy iż będziemy świadkami dużej ilości spotkań piłkarskich. Jednak przed tym jak to wydarzy się na na oczekują finałowe pojedynki w najpopularniejszych klubowych zmaganiach. Znamy już triumfatora tego turnieju, gdyż jeden z finałowych pojedynków jest za nami. O turnieju Ligi Europejskiej oczywiście tutaj mowa. Po finałowej rozgrywce europejskiej ligi przyjdzie czas na poznanie werdykt w Lidze Mistrzów, jednak w aktualnym momencie pragniemy skoncentrować się na tych zmaganiach pierwszych. Naprzeciwko siebie stanęły zespoły CF Villarreal oraz Czerwonych Diabłów. Obecność tych dwóch zespołów w meczu finałowym znaczyła, że na wielbicieli piłki nożnej czekało wspaniałe widowisko. I w rzeczy samej ten finałowy mecz był bez cienia wątpliwości fenomenalny.

Pojedynek finałowy turnieju Ligi Europejskiej odbył się na stadionie gdańskiej Lechii w Polsce i dobrze zwrócić na to uwagę. Jest to z całą pewnością spory rozgłos dla Polski, iż mogliśmy ugościć dwie tak niesamowite drużyny. Emery Unai jest menadżerem klubu Villarreal i rozpoznawalny jest z tego, iż potrafi zdobywać trofea w pojedynkach finałowych zmagań Ligi Europy. Mimo to, że trenowany przez niego klub nie był faworytem bukmacherów w batalii z Czerwonymi Diabłami, to właśnie oni byli w stanie strzelić premierową bramkę w tym finale. Gracze Ole Gunnara Solskjaer'a wykorzystali okazję aby odpowiedzieć trafieniem. Pojedynek zakończył się remisowym wynikiem i sędzia prowadzący mecz był zmuszony zaprosić graczy na 30. minutową dogrywkę. Piłki nożnej sympatycy w trakcie trwania dogrywki nie mieli szansy widzieć trafień i właśnie dlatego arbiter prowadzący spotkanie zaprosił drużyny na konkurs jedenastek. Rzuty karne jest loterią i powinniśmy mieć świadomość tego faktu. W starciu tym skuteczniejszą drużyną okazał się Villarreal szkolony przez Emery'ego, który zwyciężył wynikiem 11:10. Naprawdę dobry to był konkurs rzutów karnych. O wygranej hiszpańskiej drużyny zaważyło przestrzelenie karnego przez de Gea Davida, czyli bramkarza Manchesteru United.