Francuska narodowa drużyna nie uda jej się zdobyć tytułu mistrzów Starego Kontynentu, ponieważ została zwyciężona! Wyśmienita szwajcarska reprezentacja wypracowała awans do ćwierćfinału turnieju Euro 2020!

Kibice piłkarscy byli obserwatorami niezwykłego widowiska na murawie w Bukareszcie w poniedziałkowy wieczór. Mało dziennikarzy liczyło na to, iż starcie pomiędzy drużyną Szwajcarii a ekipą francuską może zagwarantować aż tak dużo niezwykłych doznań. Dopiero po konkursie rzutów karny ujrzeć mogliśmy wygranego tego starcia, a gracze dwóch reprezentacji pokazali się naprawdę świetnie. Gracze francuskiej kadry narodowej fenomenalnie rozpoczęli połowę numer dwa, podczas której dwa trafienia zdobył Karim Benzema, jednak pierwsi gola trafili zawodnicy drużyny Szwajcarii. Kiedy na 3:1 trafienie strzelił Pogba zdawać się mogło, że emocje podczas tego starcia w tym momencie zakończyły się. Piłkarze szwajcarskiej kadry narodowej nie chcieli jednak odpuszczać i ku zdziwieniu wszystkich byli w stanie do wyniku remisowego. Sędzia tego meczu był bez wyjścia i był zmuszony poprosić obie drużyny na dodatkowe 30 minut gry. Nadprogramowy czas gry również nie dał nam rozstrzygnięcia, i właśnie dlatego o wyniku spotkania zdecydować musiały rzuty karne. Szwajcarska drużyna narodowa się okazała nieco lepsza w trakcie konkursu karnych i zwyciężyła wynikiem 5 do 4. Piłkarze szwajcarscy będą walczyć z hiszpańską drużyną w ćwierćfinałowym pojedynku.