WYSOKA KAMIEŃSKA

Kamień węgielny pod świątynię został poświęcony przez Ojca Św. Jana Pawła II w Szczecinie 11 czerwca 1987 roku.

O KOŚCIELE:

Wnętrze kościoła w Wysokiej Kamieńskiej jest utrzymane w jasnej tonacji - ściany pomalowane są na żółto kremowy kolor. Sufit został pokryty drewnianą boazerią Nad wejściem do świątyni znajduje się empora chóru muzycznego, wsparta na filarze. Na ścianie empory 3wyeksponowane zostały stacje Drogi Krzyżowej. W prezbiterium wydzielonym przez niewielkie podwyższenie, w centralnym miejscu znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego . Pod malowidłem umieszczone zostało złote tabernakulum, ozdobione wizerunkiem pelikana karmiącego pisklęta. Z prawej strony powieszony został portret Św. Jana Pawła II. W centrum postawiono kamienną a mensę i pulpit , a także gromnicę oraz drewniany krzyż z metalową figurą Chrystusa.. Z obu stron prezbiterium na ścianach wyeksponowano obrazy przedstawiające, z lewej strony Matkę Boską Częstochowską , a z prawej - Św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus..

OSTATNIE INWESTYCJE

KONTAKT: