Drużyna narodowa Polski już poznała oponenta w rywalizacji o kwalifikację na mundial w Katarze! W półfinałowej rywalizacji baraży reprezentanci Polski będą rywalizować z rosyjską narodową kadrą!

Drużyna narodowa Polski już poznała oponenta w rywalizacji o kwalifikację na mundial w Katarze! W półfinałowej rywalizacji baraży reprezentanci Polski będą rywalizować z rosyjską narodową kadrą!

Bez cienia wątpliwości końcówka kwalifikacyjnych zmagań do mistrzostw świata w wykonaniu piłkarskiej reprezentacji Polski była naprawdę słaba. Zawodnicy polscy co prawda zdołali sobie zagwarantować grę w barażach, lecz ze zbyt dużą arogancją podeszli do rozgrywki z kadrą narodową Węgier. Nie byliśmy rozstawieni przy rozlosowaniu barażowych par, gdyż nie zdołaliśmy uniknąć porażki. Los przydzielił nam umiarkowanie prostą ścieżkę barażową więc mamy jednak szczęście. Pierwszym przeciwnikiem graczy z Polski okazała się rosyjska narodowa drużyna, która na ostatnich światowych mistrzostwach dotarła do 1/4 finału. Był to bez cienia wątpliwości niezwykły rezultat dla podopiecznych trenera Czerczesowa Stanisława, jednak po tych mistrzostwach ich dyspozycja nie prezentowała się zbyt dobrze. I chociażby dlatego możemy żywić nadzieję na to, że damy radę zdobyć kwalifikację do starcia finałowego turnieju barażowego o miejsce na czempionacie światowym w Katarze.

Na kilka dni przed losowaniem oponentów barażowych na szkoleniowca zespołu narodowego Polski Sousę runęła olbrzymia krytyka za jedenastkę, którą postanowił wystawić w starciu z węgierską drużyną. Szerokie grono ekspertów przed priorytetowymi meczami rozmawiało nad tym, aby sięgnąć po całkowicie nowego selekcjonera. Pomimo tego stołek trener z Portugalii zachował i trzeba wziąć pod uwagę, że miał podczas losowania naprawdę dużo szczęścia. Daliśmy radę uniknąć chociażby niesamowicie nieprzyjemnej batalii z włoską kadrą, czyli urzędującymi obecnie mistrzami Starego Kontynentu. Jeżeli będziemy w stanie ograć rosyjski zespół to w decydującym meczu będziemy się mierzyć na Stadionie Narodowym ze zwycięzcą starcia pomiędzy czeskim narodowym zespołem, a szwedzką kadrą. Z całą pewnością starcie ze szwedzkimi zawodnikami byłoby świetną okazją do rewanżu za porażkę wynikiem 2 do 3 na Euro 2020. Starcie z rosyjską drużyną narodową nie będzie dla polskich zawodników zbyt proste i trzeba o tym pamiętać. Jeżeli rozmyślamy o awansowaniu na światowe mistrzostwa w Katarze to drużyna narodowa Polski musi wdrapać się na najwyższy poziom swoich umiejętności piłkarskich.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy