Naprawdę ciężka rozgrywka drużyny Polski w eliminacyjnych zmaganiach do katarskich mistrzostw świata! Piłkarze naszej kadry są znacznie bliżej występu w zmaganiach barażowych po tym jak ograli kadrę narodową Albanii!

Naprawdę ciężka rozgrywka drużyny Polski w eliminacyjnych zmaganiach do katarskich mistrzostw świata! Piłkarze naszej kadry są znacznie bliżej występu w zmaganiach barażowych po tym jak ograli kadrę narodową Albanii!

Zakwalifikowanie się na mistrzostwa świata jest bez cienia wątpliwości naprawdę kluczowe dla piłkarskich wielbicieli z całej Europy. Rozgrywane w tym momencie kwalifikacje zostały w tym przypadku wyjątkowo przełożone ze względu na sytuację pandemiczną z minionego roku. Zmagania w eliminacjach do światowych mistrzostw polska narodowa drużyna zainaugurowała z nowo zatrudnionym szkoleniowcem Paulo Sousą, którego misją było ustawić kadrę do walki o promocję na rozgrywane w roku 2022 światowe mistrzostwa w Katarze. Dla piłkarskiej reprezentacji Polski początek rywalizacji w eliminacjach nie był wyjątkowo udany, ale najistotniejsze jest to, iż daliśmy radę ugrać parę ważnych oczek. Narodowa reprezentacja Albanii, która przed rozpoczęciem tego pojedynku znajdowała się o jedną lokatę wyżej w tabeli grupy eliminacyjne była we wtorkowy wieczór przeciwnikiem drużyny narodowej Polski. Oznaczało to więc, że polscy piłkarze muszą triumfować, jeśli chcieli w dalszym ciągu myśleć o dostaniu się na światowe mistrzostwa.

Dobrze brać pod uwagę to, iż początek tego pojedynku był niesamowicie równe i naprawdę trudno było sprecyzować faworyta do zdobycia trzech punktów. Pierwsze czterdzieści pięć minut spotkania skończyła się rezultatem 0:0, co bez cienia wątpliwości było o wiele korzystniejszą okolicznością dla kadry Albanii. W kolejnej połowie forma zawodników Polski przedstawiała się znacznie korzystniej i byliśmy znaczne bliżej strzelenia trafienia. Ostatecznie to narodowa drużyna Polski dała radę zdobyć trafienie i wyjść na prowadzenie podczas tego spotkania. Karol Świderski wykorzystał fantastyczne dogranie Mateusza Klicha po tym jak zjawił się na murawie w drugiej połowie spotkania. Znowu szkoleniowiec Sousa zaprezentował, iż umie przeprowadzać zmiany podczas meczu. Spotkanie zostało na paręnaście minut zawieszone ze względu na kiepskie reakcje sympatyków Albanii. Po powrocie do gry jednak niewiele się zmieniło i to piłkarze z Polski mogli cieszyć się z powodu trzech oczek. odnosząca się do rywalizacji o dostanie się do mistrzostw świata w Katarze wynik 1:0 na terenie Albanii to wyśmienita wieść. W tym momencie reprezentacja Polski jest na lokacie numer dwa i sprawa awansu do zmagań barażowych jest uzależniona wyłącznie od naszych graczy.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy