Wygrana Hamiltona Lewisa a także gigantyczne emocje podczas wyścigu o GP Arabii Saudyjskiej! Dopiero po ostatniej rundzie aktualnego sezonu będziemy znali zdobywcę mistrzostwa świata F1!

Wygrana Hamiltona Lewisa a także gigantyczne emocje podczas wyścigu o GP Arabii Saudyjskiej! Dopiero po ostatniej rundzie aktualnego sezonu będziemy znali zdobywcę mistrzostwa świata F1!

Został już tylko jeden wyścig do finalnego rozstrzygnięcia trwającego obecnie sezonu F1, a kibice dyscyplin motorowych nadal nie otrzymali odpowiedzi na najistotniejsze zagadnienie. Od wielu lat nie było takiej sytuacji w wyścigach w Formule 1, by triumfatora światowych mistrzostw poznać dopiero na koniec decydującego wyścigu sezonu. Na pewno patrząc na to pod tym względem bieżąco trwający sezon jest fenomenalny. Należy przyznać fakt, że w tym sezonie tylko dwójka kierowców się liczyło w rywalizacji o mistrzostwo świata. Oczywiście mowa o Lewisie Hamiltonie z zespołu Mercedesa AMG Petronas oraz Maxie Verstappenenie ze stajni Red Bull Racing. W obecnie trwającym sezonie wciąż rządzący mistrz świata napotkał przeciwnika, który jest w stanie rywalizować z nim. Obecny mistrz świata miał możliwość, żeby wyrównać się liczbą punktów z kierowcom pochodzenia holenderskiego w trakcie trwania w trakcie wyścigu w Arabii Saudyjskiej i faktycznie ta misja mu wyszła. O wygraniu tytułu mistrza świata F1 dzięki rezultatom ostatniego wyścigu będzie decydować ostatnie starcie dobiegającego ku końcowi sezonu.

Dyspozycja dwóch zawodników w trwającym obecnie sezonie jest genialne i nie ma co do tego wątpliwości. Ci dwaj zawodnicy od pierwszej rundy mocno odjechali pozostałym kierowcom i dali do zrozumienia, kto tak naprawdę ma szansę batalii o tytuł mistrzowski. Kierowcy z innych stajni mieli szansę jedynie podziwiać ich zmagania o zwycięstwa w kolejnych Grand Prix i zastanawiać się nad tym który z tej dwójki finalnie wygra tytuł mistrzowski F1. W tym miejscu trzeba sobie uświadomić, iż podczas bieżącego sezonu dużo było niezwykłych emocji i bardzo często dochodziło do stłuczek między tymi dwoma fantastycznymi zawodnikami. Obaj zawodnicy mimo sporych emocji wypowiadają się o sobie z wielkim respektem i zwracają uwagę na to, iż w decydującym wyścigu sezonu triumfować będzie ten lepszy kierowca. Dla wszystkich fanów F1 to, że rywalizacja o mistrzowski tytuł rozwikła się dopiero w trakcie wyścigu w Abu Dhabi jest z pewnością niesamowity. Ostatni wyścig w tym sezonie Formuły 1 dostarczyć nam może mnóstwo doznań i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Na końcowe rozstrzygnięcie między tymi dwoma bardzo dobrymi zawodnikami pozostaje nam więc jedynie czekać.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy