Zawodnicy klubu z Niemiec byli bez szans i ostatecznie polegli wynikiem zero do czterech! Zaskakujące zwycięstwo mistrza rozgrywek holenderskich w zmaganiach Champions League!

Zawodnicy klubu z Niemiec byli bez szans i ostatecznie polegli wynikiem zero do czterech! Zaskakujące zwycięstwo mistrza rozgrywek holenderskich w zmaganiach Champions League!

Futbolowi fani zasiadający na trybunach w Amsterdamie mieli możliwość oglądać świetny mecz. Na swoim obiekcie miejscowy Ajax Amsterdam podejmował we wtorkowy wieczór Borussię Dortmund, a więc silny zespół z niemieckiej ligi. Na samym wstępie trzeba wspomnieć o tym, iż Ajax doskonale rozpoczął rywalizację w trwającej obecnie edycji Pucharu Europy. Przed pojedynkiem we wtorek mistrzowie holenderskich rozgrywek mieli w swoim dorobku dwa zwycięstwa i w meczu z Borussią Dortmund ich planem po raz kolejny były trzy oczka. Zawodnicy Borussii z Dortmundu też mieli chęć na wygraną w tym spotkaniu i tym razem nie miało być tak łatwo. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż w tym spotkaniu trudno było wskazać faworyta do triumfu. Obie drużyny posiadały wyrównane szanse i wszystko rozstrzygnąć się miało w trakcie 90. min.. Bez wątpienia tak kiepskiego meczu w wykonaniu BVB i jednocześnie tak fantastycznego spotkania piłkarzy Ajaxu z Amsterdamu mało kto spodziewał się.

Rzeczywistość jednak się okazała niesamowicie nieubłagana dla kibiców niemieckiego klubu. Dużo lepiej od swoich oponentów od początku tego pojedynku prezentowali się gracze mistrza Holandii. Znajdujący się w niesamowitej dyspozycji w tym sezonie Haaland był w trakcie tego spotkania w pełni wyłączony i nie umiał wyszukać drogi do bramki oponenta. Natomiast Ajax z Amsterdamu okazał się naprawdę efektowny, czego perfekcyjnym argumentem jest finalny wynik spotkania. Wynikiem 4 do 0 zwyciężyli Piłkarze drużyny mistrza rozgrywek holenderskich i w taki sposób mogli umocnić się na pierwszej lokacie w rozgrywkach grupowych. Bez cienia wątpliwości ten triumf zbliża ich do awansowania do zmagań w pucharowej fazie, która będzie się odbywać po przerwie zimowej. Do spotkania rewanżowego, które rozegrane zostanie na ich stadionie zawodnicy Borussii z Dortmundu mają czternaście dni na uszykowanie się. To z pewnością będzie szansa ku temu, by chociaż trochę odkuć się za bardzo zły rezultat na stadionie w Amsterdamie. Dyspozycją prezentowaną przez graczy trenera Erika Ten Haga są zachwyceni kibice piłki nożnej z Europy i zaczynają mieć nadzieję w powtórkę rezultatu z sezonu 2018/2019, gdy to Ajax Amsterdam zakwalifikował się aż do 1/2 finału Pucharu Europy pokonując we wcześniejszych rundach wiele faworyzowanych zespołów.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy